Corneometer® CM 825 - najbolj priljubljen instrument za hidracijo kože na svetu
Prednosti sonde Corneometer®
- Sonda omogoča zelo hitro merjenje (1 s), kar je pomembno za preprečevanje okluzije.
- Po potrebi je z njo mogoče izvajati tudi dolgotrajnejše neprekinjene meritve (»dinamična zapora«).
- Snovi na koži (npr. soli ali ostanki uporabljenih izdelkov) imajo zaradi merjenja kapacitivnosti zgolj minimalen vpliv.
- Merilna globina je zelo majhna (10–20 μm rožene plasti), s čimer izključimo vpliv globljih plasti kože (npr. krvnih žil).
- Sonda je majhna in lahka ter zagotavlja preprosto rokovanje in merjenje na vseh delih telesa (npr. ustnicah itd.).
- Vzmet v glavi sonde zagotavlja konstanten tlak na koži, kar omogoča natančne in ponovljive meritve.
- Natančnost sonde Corneometer® in penetracijsko globino polja sipanja je mogoče preprosto kadar koli preveriti.
- Glavo sonde je mogoče hitro očistiti po vsakem merjenju.
- Postopek je po vsem svetu priznan kot »korneometrija« na podlagi številnih raziskav. Sonda Corneometer® je bila uporabljena za oceno stanja kože astronavtov na krovu Mednarodne vesoljske postaje (ISS).*
- Strokovnjaki Evropske skupine za merjenje učinkovitosti in vrednotenje kozmetike in drugih izdelkov (EEMCO) sondo Corneometer® izrecno priporočajo v najnovejših smernicah za merjenje vsebnosti vlage v koži (Skin Research & Technology, 2018, 24, str. 351–358).
Corneometer® CM 825 je na voljo kot samostojna naprava, kot del enote Derma Unit SSC 3, kot naprava, ki jo je mogoče povezati s sistemi MPA, ali kot brezžična sonda (glejte podrobnosti v poglavju Osnovni sistemi sond).
Načelo merjenja
Merjenje temelji na merjenju kapacitivnosti dielektričnega medija, v tem primeru rožene plasti, ki je vrhnji sloj kože. Z večanjem hidracije se spreminjajo tudi njene dielektrične lastnosti. Merjenje temelji na dejstvu, da ima voda višjo dielektrično konstanto (81) kot večina drugih snovi (večinoma < 7).
Zlate proge na vrhu v glavi sonde, ki so s stekleno ploskvijo ločene od kože, ustvarijo električno polje, saj je njihova polarnost nasprotna. Ena proga ustvari presežek elektronov (negativni naboj), druga pa pomanjkanje elektronov (pozitivni naboj). Ko sondo položimo na površino kože, polje sipanja prodre v prvi sloj kože. Corneometer® CM 825 meri spremembo dielektrične konstante zaradi površinske hidracije kože, ki spreminja kapacitivnost preciznega kondenzatorja. Meritev lahko zazna tudi najmanjše spremembe v ravni hidracije. Za razliko od meritve impedance ni galvanskega razmerja med napravo in merilnim predmetom ter ni polarizacijskih učinkov.
Področja uporabe
Merjenje hidracije je osnoven biomedicinski in kozmetični postopek.
- Idealen instrument za sestavljanje in podpiranje trditev glede učinkovitosti, preizkušanje učinkovitosti in varnosti vseh kozmetičnih izdelkov in izdelkov za nego kože (osebna nega, raziskave razdražene kože, mila in čistila, pojav razmer, ki povzročajo okluzijo), surovin, farmacevtskih izdelkov, gospodinjskih izdelkov, detergentov, hrane in prehranskih dopolnil ter še mnogo več
- Tipične trditve (primeri), ki jih je mogoče podpreti z napravo Corneometer®: hidrira/vlaži, preprečevanje suhe kože, za občutljivo kožo, zaščita, obnavljanje, pospešitev celjenja, pomiritev, normalizacije, poživitev in še mnogo več.
- Uporablja se kot standard pri osnovnih dermatoloških raziskavah na ljudeh in živalih.
Zdravje pri delu ta parameter ocenjuje, da na njegovi podlagi poudari pomen ukrepov za zaščito kože.
Tehnični podatki
Samo sonda:
- Mere: 11 cm, dolžina kabla: pribl. 1,3 m, merilna površina: 49 mm², teža: 41 g
- Načelo merjenja: kapacitivnost, enote: poljubne enote naprave Corneometer®, merilna frekvenca: 0,9–1,2 MHz, tlak: pribl. 1,0 N ±10 %, merilna negotovost: ±3 %
- Za tehnične podatke brezžične sonde glejte razdelek Osnovni sistemi sond.
Pridržujemo si pravico do tehničnih sprememb brez predhodnega obvestila.